Film: Benderova hraI III. (Bender's Game III.)

Bender's Game III.

( 32 hlasů )
Bender's Game Cover

Třetí ze série futufilmů přicházel s velkým očekáváním hlavně ze strany fanoušků filmů Pán Prstenů a určitě nesklamal. Byl ve znamení narážek na situaci kolem trhu pohonných hmot a parodování situací ze zmíněné trilogie.


 • Datum vydání: 4. listopadu 2008
 • Produkční kódy: (po rozdělení na epizody) 5ACV09, 5ACV10, 5ACV11, 5ACV12
 • Režie: Dwayne Carey-Hill
 • Scénář: David X. Cohen, Patric Verrone
 • Speciální hosté:
  George Takei - hlas sama sebe
  Rich Little - hlas sama sebe
 • Vyroben jako Carbon-neutral, což znamená, že se při výrobě využívají energeticky úsporné a obnovitelné zdroje
 • Vydán na: DVD, Blu-Ray
 • Zvuk: Anglický Dolby Digital 5.1 Surround
 • Obraz: Širokoúhlý (1.78:1)
 • Délka: 90 minut
 • Titulky: Anglické, španělské, francouzské

Hodnocení


Zajímavosti

 • Název filmu byl převzat ze slavné knihy Ender's Game, jejíchž autorem je Orson Scott Card.
 • Intro filmu od místa, kde loď Planet Express narazí do obrazovky je parodií na animovaný film založený na hudbě skupiny The Beatles Yellow Submarine, intro k přehrání níže.
 • V komixu Futurama Returns se objevila upoutávka na tento film, ukázka zde.

Podrobná recenze

Bender's Game screenshot

Všichni na Zemi jsou postiženi rapidně vysokou cenou hmoty kvůli jejímu nedostatku, co se taky později ukáže jako sprostý výmysl majitelky všech zásob - Maminky. Bender přesto, že nemá představivost začne hrát Dungeons & Dragons až se to vymkne kontrole, příliš se to své fantazie v žije a myslí si, že je skutečný rytíř jménem Titanius Anglesmith ze země Cornwood. Leela ukradne loď, letí na demoliční derby, ale i když ho vyhraje, je loď poničena a bez paliva. To naštve profesora Farnswortha a udělí jí varování ve formě pásku vydávající šoky při různých myšlenkách. Leela se snaží přesvědčit Zoidberga, že nemá násilnické sklony, ten jí nevěří a myslí si, že je to zapříčiněno jejími problémy s rodiči, přestože vyrůstala celý svůj život v sirotčinci. Jdou na večeři, kam ale vtrhne Bender v domění, že jde zabít draka. Kvůli jeho pomatenosti ho umístí do psychiatrické léčebny pro roboty.


Bender's Game screenshot

Profesor nalezne způsob, jak Mamice zabránit ve ždímání peněz celé Země, dříve pracoval v její firmě, dělal s temnou hmotou pokusy, když to byla ještě bezcenná surovina. Náhodou vytvořil krystal, v němž byla temná hmota celého vesmíru transformována a v zápětí také anti-zpětný krystal, který by po styku s krystalem prvním způsobil naprostou bezcennost hmoty. První krystal má Maminka, o druhém si zase nepamatuje, kam ho dal. Za pomoci stupidity Maminčiných synů a ho naleznou a vydají se do naleziště temné hmoty, kde je první krystal ukrýván. Lstí se dostanou dovnitř, cestu ke krystalu jim ale znemožní Maminka se svými syny, proto profesor anti-zpětný krystal spolkne. Vtom ale Bender své představivosti propadne úplně a pohltí všechny hlavní postavy do středověké země Cornwood.


Bender's Game screenshot

Tam se Leela objeví v kentaura, později se objeví Bender jako král a uvede Leela a Frye na hrad. Budou muset čelit útoku temných jezdců - Maminčiných synů. Přemůžou je, poté se vydají za mocným čarodějem ŠediFarnem s anti-zpětným krystalem. Ten jich upozorní na jeho nebezpečnost, že ho musí zničit jedině v gejzírech Gykaxu. Vydají se tam, cestu se jim pokusí zkřížit skupina kentaurů v čele s Heramphroditem (Hermes), stejní jako Leela. Dozví se, že kentauři jsou mírumilovní, tak jim nedělá problém přes ně projít. Leela řeší, že jí dělá radost zabíjení, vydává se proto za svou rasou dělat to, co oni a už nezabíjet. Ostatní pokračují k hradu Wipe Castle pro pomoc jeho krále, který bohužel zešílel. Krátce po příchodu začne na hrad útočit Maminčino vojsko. Jak se s tím vypořádají? To už si zjistěte sami...