Film: Milión a jedno chapadlo II. (The Beast with a Billion Backs II.)

The Beast with a Billion Backs II.

( 37 hlasů )
The Beast with a Billion Backs Cover

Film Futurama: The Beast with a Billion Backs neboli Příšera s milióny chapadel je druhý ze série Futurama Returns, který je hodně časti hodnocen jako "ten horší", zejména kvůli menšímu množství vtipů než je u Futuramy zvykem.


 • Datum vydání: 24. června 2008
 • Produkční kódy: (po rozdělení na epizody) 5ACV05, 5ACV06, 5ACV07, 5ACV08
 • Režie: Peter Avanzino
 • Scénář: Eric Kaplan, David X. Cohen, Michael Rowe
 • Speciální hosté:
  David Cross jako Yivo
  Dan Castallaneta jako Roboďábel
  Stephen Hawking - hlas sama sebe
  Brittany Murphy jako Colleen
 • Vyroben jako Carbon-neutral, což znamená, že se při výrobě využívají energeticky úsporné a obnovitelné zdroje (více informací)
 • Vydán na: DVD
 • Zvuk: Anglický Dolby Digital 5.1 Surround
 • Obraz: Širokoúhlý (1.78:1)
 • Délka: 89 minut
 • Titulky: Anglické, španělské, francouzské

Hodnocení


Zajímavosti

 • Poněkud zajímavý název filmu je jistě odkazem na jiná filmová díla. Je zde více možností: První je neúspěšný horor z padesátých let - The Beast with a Million Eyes. Další možností je TV film A Beast with Two Backs a v neposlední řadě je horor z roku '46 The Beast with Five Fingers. O těchto možnostech by se dalo ale spekulovat, ve všech případěch se jedná o ne příliš známá díla.
 • Název filmu připomíná epizodu Spanish Fry, kde nesl sexshop název The Beast with Two Bucks

Podrobná recenze

The Beast with a Billion Backs screenshot

Pro setkání s anomálií byl vybrán Bender - dotkl se objektu zadkem a ten ho i s lodí odpálil pěkně daleko. Zpátky doma Wernstrom vysvětlí Farnsworthovi, že anomálie pohlcuje jen živé objekty, nikoli roboty. Na expedici je tedy nyní poslán Fry (ten předtím zjistil, že Coleen udržuje vztah s dalšími čtyřmi muži a tak se s ní rozešel) s lodí Zappa Brannigana. Těžce před jeho vniknutím při nehodě nešťastně zemře Kif Kroker. Fry se dostane do jiného vesmíru, kde je jediným žijícím tvorem jakási jednooká koule s velkým počtem chapadel.Hned poté expanduje do našeho vesmíru a svými chapadly začíná šířit rozruch.


The Beast with a Billion Backs screenshot

Fry se do vesmíru vrátil s chapadlem zabodnutým do krku - začíná všem nařizovat, aby chapadla milovali, a stává se papežem této nové církve, zatímco si příšera podmaňuje nejen Zemi, ale celý vesmír. Bender mezitím dotírá za svým oblíbeným hercem, Calculonem. Několikrát se před ním zmíní o Lize robotů a jelikož je Calculonovi Bendera líto, tuto fiktivní společnost pro něj naoko založí. Bender splní všechny zkoušky sestávající z pití alkoholu a spolu s ostatními roboty začíná žít život v rámci hesla "Zabít všechny lidi".


The Beast with a Billion Backs screenshot

Chapadla ovládla všechny živé tvory známého vesmíru - unikli jim pouze Leela, Amy a Zapp. Schovají se v lesní chatrči a Amy, stále ještě truchlící za manžela, se s kapitánem vyspí. Leela pak vymyslí důmyslný plán: místo chapadla si ke krku dá hadici, aby se dostala k Fryovi, a pak před všemi odhalí šokující skutečnost: Yivo (tak se monstrum jmenuje) chce chapadly lidstvo oplodnit. Pak tedy ustoupí a řekne, že začne vztah nanovo (aby si zachoval důvěru lidí, oživí Kifa). Lidstvo se zatím usnese, že půjde k němu do vesmíru na opravdové rande. Nakonec se tam usadí, ale to se nelíbí Benderovi - vyšle armádu robotů a "přitáhne" si vesmír blíž. Zkazí tak všem idylický život v nebi druhého vesmíru a je šťastný.